Maskér herečku natíral zlatou barvou skoro dvě hodiny. | zdroj: www.thenorthernecho.co.uk


Podívejte se, jak Bondovu dívku natřeli zlatem. Co je pravdy na tom, že herečka při natáčení zemřela?

Vypadá to, jako by na posteli ležela figurína nahé ženy vyrobená z 24karátového zlata. Je to však dívka z masa a kostí, jedna z mnoha krásek, které proslulý agent 007 James Bond svedl. Za svoji zradu zaplatila životem. Nejen snímky pozlacené nahé Bondovy dívky, ale i historky o udušení herečky, která ji představovala, vytvořily z třetí bondovky natočené v roce 1964 doslova legendu.

user-avatar

Blondie

10. 11. 2014 | 07:07

Zrádná sekretářka Jill Masterson zaplatila za sex s Jamesem Bondem životem.

Fotky britské herečky Shirley Eaton, jejíž nahé tělo se od hlavy až po paty topí ve zlatě, se v roce 1964 objevilo na obálce proslulého časopisu Life a obletělo celý svět. Ve stejnou dobu se rovněž začaly šířit zprávy o tom, že představitelka zlaté Bondovy dívky během natáčení zemřela.

Dnes už to zní směšně, ale tenkrát filmoví diváci uvěřili slovům Jamese Bonda, proč Goldfingerova zrádná sekretářka Jill Mastersonová zemřela. Ten padouch Goldfinger ji zabil obzvlášť tvůrčím způsobem. Celé její tělo pokryl zlatem, a tak ji udusil. Její tělo totiž nemohlo dýchat, neboť každý pór byl ucpán 24karátovým zlatem! Že by jí ten bídák zlatem zacpal i nosní dírky a ústa?

Sean Connery v roli Jamese Bonda objevil pozlacenou mrtvolu Jill Masterson ve své posteli!

Protože však lidé tehdy nebrali slova slavného agenta nadarmo, začalo jim vrtat v hlavě, jak celé natáčení mohla přežít herečka, až vznikla historka o smrti Shirley Eaton. Když se pak herečka objevila v dalších filmech, začalo se mluvit o tom, že se na place místo ní udusila její dvojnice.

Tahle fotka ozdobila v roce 1964 obálku časopisu Life.

Tyhle zkazky ovšem přiživovali i sami filmaři. Pravdou je, že sama herečka musela být několikrát ujištěna, že jí opravdu smrt nehrozí. Pro jistotu byl však k natáčení přivolán lékař. Přece jen silný nátěr zlaté barvy mohl vyvolat nepředvídané toxické reakce a vést k přehřátí dívčina těla.

Bondově teorii o smrti dívky udušením diváci věřili.

O tom, že i filmový štáb věřil, že člověk částečně dýchá také kůží, svědčí i to, že maskér, který herečku skoro dvě hodiny natíral, jí nechal kousek kůže na břiše nenatřený. Scéna, kdy Sean Connery najde mrtvou zlatou dívku v posteli, se tehdy natočila neobvykle rychle, zřejmě aby to Shirley Eaton ve zdraví přežila. Z natáčení se dochovaly fotky, které v roce 1964 měly cenu zlata a jež z filmu Goldfinger učinily kasovní trhák

Herečka Shirley Eaton souhlasila s obnažením svého těla za předpokladu, že scény budou vkusné.

Na zakrytí prsou použila Shirley Eaton kuželovitou podprsenku, s níž se o 30 let později proslavila zpěvačka Madonna.

Na tuhle práci filmový maskér nikdy nezapomněl.

Maskér herečku pečlivě natřel od hlavy až po konečky prstů na nohou.

Malý kousek kůže na břiše byl ponechán nenatřený, aby se herečka neudusila.

I kalhotky měly váhu zlata.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

10. 11. 2014 | 07:07

Zavří­t reklamu