Orel si myslel, že králík chycený mládětem lišky bude snadná kořist. To se ale přepočítal.

Orel si myslel, že králík chycený mládětem lišky bude snadná kořist. To se ale přepočítal. | zdroj: boredpanda.com


Fotografovi se podařilo zachytit v sérii snímků dramatickou bitvu lišky a orla o králíka

TÉMATA: zvířata | fotografie

user-avatar

Simona Knotková

31. 05. 2018 | 08:00

Liška na souostroví San Juan Islands ve Washingtonu si k jídlu chytila králíka. Hostinu jí však překazil orel bělohlavý, který se rozhodl malé zvíře ukořistit sám pro sebe... Celou dramatickou podívanou zachytil fotograf Kevin Ebi.

"Orli neradi ztrácí čas sháněním potravy, a proto hledají snadnější příležitosti. Před pár dny se mi podařilo zachytit obzvláště dramatickou krádež. Byla ještě o to působivější, že se odehrávala více než šest metrů ve vzduchu," uvádí Kevin Ebi svou kolekci snímků.

Na ostrově sledoval mladé lišky, jak si spolu hrají a loví potravu. Když jedna z nich ukořistila králíka, zaslechl řev orla, který k ní zezadu přilétal. Bylo jasné, o co mu jde. Ulovené zvíře si vyhlédl jako svůj vlastní pokrm.

"K mému překvapení to bylo ještě dramatičtější, než jsem předpokládal," pokračuje muž. "Myslel jsem si, že liška králíka pustí a přenechá ho orlovi. Namísto toho ho ale stále držela ve své čelisti a orel  vzlétl i s ní."

Ani ve vzduchu se šelma nevzdávala a s velkým dravcem bojovala asi osm sekund. Nakonec bitvu vzdala a králíka se pustila. "Ze střetu se brzy oklepala a šla si znovu hrát s ostatními mláďaty. Udělal jsem několik dalších snímků, a nenašel jsem na ní jediný škrábanec."

Fotograf přiznává, že s něčím podobným se ještě nikdy předtím nesetkal. "Předpokládám, že orel si asi myslel, že mladá liška se ho bude bát a králíka pustí. Byl to pro mě velmi unikátní zážitek. Viděl jsem, jak orli kradli jídlo krávám, volavkám velkým a dalším orlům. Nikdy jsem ale neviděl něco takového, a to fotím v přírodě už skoro dvacet let."

Dramatický souboj si prohlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

31. 05. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu